Parohia Bercioiu

• Activități sociale la Parohia Bercioiu

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la Parohia Bercioiu din Protopopiatul Călimănești continuă proiectele sociale „Iubește-l și ajută-l pe aproapele tău” și „Pâinea noastră cea de toate zilele”.

În cadrul acestor proiecte, parohia oferă sprijin financiar și alimente persoanelor aflate în situații de risc. Părintele Dragoș Frunzescu vizitează săptămânal beneficiarii acestor proiecte, oferind asistență religioasă și duhovnicească.

25 Iulie 2016
  • Parohia Bercioiu

Parohia  Bercioiu, este  situată  în  satul  Bercioiu, comuna  Budești, județul  Vâlcea  și   face  parte  din  Protopopiatul  Călimănești. Numele  comunei  Budești este  nume  toponimic, această  denumire  evocând natura terenului  ce  aparține  localității.

8 Martie 2016